Marselj u nastavku srušio Strazbur, Bordo nakon preokreta bolji od Troa

Danas su se igrale utakmice 18. kola francuskog šampionata. Najzanimljivije je bilo u susretu Strazbura i Marseja gdje su gosti trijumfovali sa 2:0, te u meču Troa i Bordoa, gdje je viđena još jedna pobjeda gostiju, ovaj put sa 2:1.

Strazbur i Monako odigrali su jedan od derbija kola budući da se obje ekipe bore za vrh tabele. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je u nastavku presudio kvalitet gostiju.

Najprije u 62. minutu viđen najljepši momenat na utakmici. Loptu je u kazneni prostor ubacio Luis Enrike, a potom ju je “makazicama” zahvatio Senegalac Bamba Dieng i poslao u mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Duje Ćaleta-Car u 82. minutu kada je ispratio centaršut Dmitrija Pajea i glavom pogodio gol.

U narednom kolu Marselj će dočekati Rems, dok će Strazbur gostovati kod Klermona.

Troa je stigla do prednosti protiv Bordoa u 28. minutu kada je dobar osjećaj za gol pokazao Ksavijer Šavalerin i glavom pospremio loptu iza leđa protivničkog golmana.

Ipak, osam minuta kasnije nesreća za domaće pošto je nepažljivi Žoan Salmijer loptu ubacio u sopstvenu mrežu, te se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 1:1.

Sva tri boda gostima obezbijedio je Ui-Jo Hvang u 54. minutu meča kada je glavom pogodio lijevi ugao gola.

Bordo će u narednom kolu ugostiti Lil, dok će Troa biti domaćin Brestu.