Mektominej heroj Mančester junajteda, Aston Vila srušila Mančester siti

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su ekipu Čelsija sa 2:1 u 15. kolu Premijer lige Engleske, dok je Aston Vila bila bolja od Mančester sitija sa 1:0.

U ovom dosta zanimljivom meču već u devetom minutu Robert Sančez je uspio da odbrani penal Brunu Fernandešu. Ipak domaći tim je došao do vođstva od 1:0 u 19. minutu golom Skota Mektomineja

U nastavku je bilo prilika na obje strane, a na samom kraju prvog poluvremena Kol Palmer je dobio loptu od Mihajla Mudrika i savladao je Andrea Onanu za 1:1.

Sigurno glavni lik u dresu “Crvenih đavola” u ovoj sezoni je Mektominej. On je na asistenciju Alehandra Garnača, sjajno izborio poziciju i glavom zatresao mrežu rivala za 2:1 u 69. minutu, što je bio i konačan rezultat.

S druge strane Leon Bejli je golom u 74. minutu donio pobjedu Aston Vili protiv Mančester sitija i unio veliku neizvjesnost u šampionsku trku.