Fudbaleri Milana savladali su na gostovanju ekipu Torina sa 7:0 u 36. kolu italijanske Serije A.

Milan s jedne strane vodi borbu za plasman u Ligu šampiona, dok Torino želi da bude što dalje od zone ispadanja. Na početku utakmice nije djelovalo kao da će gosti uništiti domaći tim, a prvi su postigli u 19. minut kada je Teo Ernandez zakucao loptu gol rivala sa 20 metara za 1:0.

Već u 26. minutu Milan je udvostručio prednost pošto je Frenk Kesi bio precizan sa bijele tačke za 2:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu je krenula prava kanonda, a započeo je Brahim Diaz u 50. minutu. Kesi je oduzeo loptu blizu protivničkom šesnaestercu i dodao je do Diaza na deset metara, a ovaj je zakucao iza Salvatorea Sirigua za 3:0.

Drugi gol na meču postigao je Ernandez u 62. minutu poslije sjajno pasa Ante Rebića, izašao je sam ispred golmana i samo ga prebacio za 4:0.

Nakon je asistirao saigraču, Rebić je počeo držati svoj čas fudbala. Prvi gol je postigao 67. minutu kada je tražio loptu od Rada Krunića, a ovaj mu je dodao u pravom trenutku i hrvatski igrač je pogodio za 5:0. Naredni gol stiže u 72. minutu poslije kontre sa Rafaelom Leaom, koji mu je dodao loptu na deset metara od gola, a ovaj je samo gurnuo u mrežu za 6:0.

Konačnih 7:0 postavio je u 79. minutu kada je centaršut stigao do Krunića, a ovaj prebacio na drugu stranu, a Rebić je koljenom postigao treći gol na susretu.

Milan u narednom kolu dočekuje Kaljari, a Torino gostuje Speciji.