REUTERS/Daniele Mascolo

Milan je na svom terenu savladao Veronu u okviru osmog kola Serije A rezultatom 3:2.

Verona je odlično otvorila ovaj susret i u sedmoj minuti povela, ali je mogla već u trećoj kada je Ivan Ilić izašao sam ispred Ciprijana Tatarušanua koji je u toj situaciji bio uspješniji.

Ipak, tri minute kasnije Đanluka Kaprari se dobro sanašao u šesnaestercu i pogodio mrežu domaćih za prednost Verone.

U 22. minuti Alesio Romanjoli je skrivio jedanaesterac, koji je uz konsultaciju VAR-a potvrđen. Najstrožiju kaznu iskoristio je Antonin Barak i povećao prednost gostiju.

Preokret Milana krenuo je u drugom poluvremenu.

Olivije Žiru je u 59. minuti glavom pogodio mrežu gostiju i smanjio rezultatom 2:1.

U 74. minuti Davide Kaprari je napravio prekršaj u šesnaestercu, a Alesandro Prontera drugi put na utakmici pokazao na bijelu tačku. Ovaj put za Milan. Precizan sa 11 metara je bio Frank Kesi.

Nije se tu zaustavio Milan, pošto je samo dvije minute kasnije Koraj Gunter postigao gol u sopstvenu mrežu kojim je Milan stigao do konačnog preokreta.

Milan je nakon ove utakmice prestigao Napoli sa jednim susretom više i u sljedećem kolu gostuje Bolonji, dok Verona dočekuje Lacio.