REUTERS/Alessandro Garofalo

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu ekipu Lacija sa 2:0 u trećem kolu italijanske Serije A.

Prvu priliku na meču imao je Sergej Milinković-Savić, kada je šutirao sa desetak metara, ali je to zaustavio golman domaćih u 17. minutu. Igrači Milana su tražili penal u 26. minutu nakon što je Brahim Dijaz oboren, no sudija je nakon gledanja snimka odlučio da nema ništa od penala.

Domaći tim je stigao do prednosti u 45. minutu kada je Rafael Leao odigrao dupli pas sa Antem Rebićem i sa nekih deset metara matirao je Pepea Reinu za 1:0.

U sudijskoj nadoknadi igrači Milana su opet tražili penal nakon prekršaja Ćira Imobilea, a sada je sudija pokazao na bijelu tačku i odgovornost je preuzeo Frenk Kesi. On je uzeo kratak zalet i pogodio je prečku, a nakon što je pripucao to je otišlo preko gola.

Kasnije je u igru ušao u Zlatan Ibrahimović koji se opravio od povrede i nije mu dugo trebalo da se upiše u strijelce. Rebić je prošao po lijevoj strani i dodao do švedskog fudbalera koji je ostao sam ispred Reine i samo je gurnuo loptu u gol za 2:0.

Do kraja utakmice vrijedi istaći još jednu šansu Ibrahimovića, kada je nakon centaršuta jednog od saigrača bio najviši u skoku, no otišlo je pored gola.

Nakon što je sudija svirao kraj meča, Maurisio Sari mu je prišao i prigovorio za nekoliko odluka, a ovaj mu je pokazao crveni karton.

U narednom kolu Milan gostuje Juventusu, a Lacio dočekuje Kaljari.