Juventus i Lacio odigrali su neriješeno (2:2) u utakmici 37. kola italijanske Serije A.

Dušan Vlahović je doveo Juventus u vođstvo već u 10. minutu. Alvaro Morata je sjajnim centaršutem pronašao reprezentativca Srbije, koji je sjajno ”pobjegao” svojio čuvarima i glavom smjestio loptu iza leđa Tomasa Strakoše.

Sedam minuta kasnije vidjeli smo i ispaćaj legendarnog štopera ”Stare dame”, Đorđa Kjelinija, koji se na taj način oprostio od domaćih navijača ogromnim aplauzom.

Fantastično prvo poluvrijeme domaćih navijača krunisano je pogotkom Morate, koji je na asistenciju Huana Kvadrada na sjajan način pronašao put do mreže.

Drugo poluvrijeme je započelo loše po fudbalere Juventusa, pošto je u 51. minutu Aleks Sandro autogolom smanjio vođstvo Juventusa na 2:1, a trenutak odluke bio je u sudijskoj nadoknadi kada je Sergej Milinković-Savić u 95. minutu donio bod Laciju.

Ovaj meč je bio oproštajni za još jednog fudbalera Juventusa, Paola Dibalu, koji je teren napustio u 78. minutu.

Lacio je tako ovjerio plasman u Ligu Evrope, dok za Juve ovaj meč nije imao rezultatski značaj, jer su već ranije osigurali četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona.