Milioneri gubili, pa dodali gas i razbili Verder (VIDEO)

U okviru 29. kola Bundeslige, Borusija Dortmund je na svom terenu savladala Verder sa 4:1.

Gosti su poveli u 14. minutu, a strijelac je bio Milot Rašica, koji je odličnim udarcem iz šesnaesterca savladao Marvina Hica.

Borusija je pokušavala stići do gola, a to im je i uspjelo u 29. minutu, kada je Đovani Rejna sjajnim šutem izvan kaznenog prostora pogodio rašlje za 1:1.

Do preokreta je došlo u 34. minutu iz jedanaesterca, a precizan je bio Erling Haland.

Isti igrač je četiri minuta kasnije povećao na 3:1 nakon loše reakcije odbrane Verdera i tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko uzbudljivo u pogledu postignutih pogodaka, ali mreža ekipe iz Bremena se ipak još jednom zatresla.

U 87. minutu, Mats Humels se dobro snašao nakon kornera i pogodio za 4:1.

Do kraja, više nije bilo promjena rezultata. U narednom kolu, “Milioneri” će igrati protiv Union Berlina, a Verder protiv Majnca.