Selta je u okviru desetog kola španske Primere savladala u gostima ekipu Hetafea sa rezultatom 3:0, a dva gola je postigao Santi Mina dok se jednom strijelce upisao Iago Aspas.

Tokom prvog poluvremena na prvu ozbljniju šansu se čekalo sve do 38. kada je Seltin Nolito primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan šutnuo po golu, ali je golman Hetafea David Sorija odlično odbranio taj pokušaj. Nakon šest minuta prijeti i domaća ekipa iz predgrađa Madrida. Slobodan udarac je izveo Sandro Ramirez u 44. minuti, ali lopta je nakon šut preletjela tik iznad prečke.

Sa neriješenim rezultatom se otišlo na odmor, ali prije sudijskog zvižduka teren je napustio Ramirez zbog povrede u 46. minuti.

Drugo poluvrijeme je bilo mnogo sadržajnije jer je već u 54. minutu Iago Aspas napravio odličan potez u šesnaestercu nakon kojeg je šutirao, ali se opet ispriječio Sorija sa fantastičnim refleksima. Ništa pomenuti golman nije mogao minut kasnije jer je nakon izvedenog kornera gostiju u skoku najviši bio Brai Mendez i glavom je spustio loptu u prostor šesneasterca, a na istu je naišao Santi Mina i pogodio za 1:0.

Gosti nisu posustajali jer su nakon tri munte došli i do drugog gola koje je djelo Aspasa. Da muka za Hetafe bude još veća u 63. minuti nakon konsultacije sa VAR-om, glavni sudija je van poslao defanzivca Đenea i domaći su ostali na terenu sa igračem manje. Selta je iskoristila igrača više i u 73. minuti Mina sa drugim golom postavlja konačan rezultat od 3:0.

Selta se nakon dva uzastopna poraza vratila na pobjednički kolosjek, dok je Hetafe ostao čvrsto zacementirana na posljednjoj poziciji španske Primere.