Minimalna pobjeda Totenhema, remi Barnlija i Lidsa (VIDEO)

Danas su se u okviru trećeg kola engleske Premijer lige u prvom terminu igrale dvije utakmice, a minimalnu pobjedu upisala je ekipa Totenhema, dok su Barnli i Lids odigrali neriješeno 2:2.

Fudbaleri Totenhema savladali su na “Vajt Hart Lejnu” ekipu Votforda sa 1:0 i tako stigli i do treće prvenstvene pobjede. Jedini gol postigao je Hjong-min Son u 42. minutu, iako su “Pjevci” prije toga imali nekoliko poluprilika za postizanje gola.

Korejanac je pred kraj prvog poluvremena ubacio loptu u kazneni prostor, niko od igrača je nije zahvatio, te je završila u mreži Danijela Bahmana.

Imala je domaća ekipa nekoliko šansi u drugom poluvremenu da poveća rezultat. U 68. minutu je Dele Ali bio u velikoj prilici, ali je bio zamalo neprecizan.

Pet minuta prije kraja Totenhem se našao u još jednoj prilici za postizanje gola, ali je šut Harija Kejna iz neposredne blizine uspio da zaustavi Bahman.

Barnli je na svom terenu dočekao ekipu Lidsa i do vođstva stigao u 61. minutu kada je Kris Vud bio najsnalažljivi u kaznenom prostoru gostujućeg tima i šutem lijevom nogom prevario loše postavljenog golmana gostiju.

Ipak, Patrik Bamford se u 86. mjestu našao na pravom mjestu i spretnom reakcijom poslao loptu u mrežu za konačnih 1:1.