Monako i Lil remizirali su rezultatom 2:2 u prvoj utakmici 14. kola francuske Lige 1. Džonatan Dejvid doveo je svoj tim do prednosti od 2:0, a za domaćina su pogađali Krepin Diata i Visam Ben Jeder.

Fudbaleri Monaka i Lila podijelili su bodove na otvaranju 14. kola francuske Lige 1 u Kneževini. Džonatan Dejvid pogađao je za goste u šestoj i devetoj minuti, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2:1 nakon što je četiri minuta prije odmora mrežu zatresao Krepin Diata. U 78. minuti Strahinja Pavlović isključen je iz igre nakon što je dobio drugi žuti karton, a sedam minuta prije kraja konačnih 2:2 postavio je Visam Ben Jeder

Neće u Monte Karlu po dobrom pamtiti otvaranje današnje utakmice. Prvo je već u trećoj minuti Pavlović dobio javnu opomenu, da bi nakon toga u šestoj, pa i u devetoj minuti Aleksandera Nubela matirao raspoloženi Dejvid.

Monako, Monako nakon isključenja Pavlovića stigao zaostatak protiv Lila

Mirniji odlazak na odmor domaćinu je u 41. minuti na asistenciju Jusufa Fofane donio Diata, a onda je sav dogovor u svlačionici koji je ekipi Nike Kovača donio inicijativu u drugom dijelu pao u vodu kada je 12 minuta prije kraja drugi žuti karton, te isključenje iz igre dobio Pavlović.

Iako do kraja utakmice nisu bili dominantna ekipa fudbaleri Monaka uspjeli su doći do izjednačenja u 83. minuti kada je rezervista Ben Jeder na najbolji mogući način iskoristio asistenciju Kevina Volanda i spasio svoj tim od poraza.

Nakon današnje podjele bodova Monako je sedmi sa 19 osvojenih, dok je branilac titule na 12. mjestu sa dva boda manje.