Monako previše dobar za Sent Etjen (VIDEO)

30. kolo francuske Lige 1 donijelo je sudar Sent Etjena i Monaka. Tim iz Kneževine je dominantnom igrom stigao do velike pobjede od 4:0

Stevan Jovetić je bio prvo ime otvaranja utakmice. Prvo je u 12. minuti izborio penal kada je njegov pokušaj glavom nedozvoljenim dijelom tijela zaustavio Matju Debuši. Crnogorski fudbaler je namjestio loptu na bijelu tačku, snažno šutirao po zemlji, Stefan Bajić je odabrao dobru stranu, a lopta je završila na stativi.

Minutu poslije Jovetić se iskupio za propuštanje postizanja gola iz penala. Orelijan Čuameni je nakon duge akcije dodao loptu prema svom napadaču, a crnogorski reprezentativac se sjajno oslobodio svoja dva čuvara i prizemnim udarcem pogodio isti onaj ugao koji je gađao s bijele tačke.

Asistent kod prvog gola Monaka zatresao je Bajićevu mrežu u desetoj minuti nastavka. Odigrao je dupli pas sa Aleksandrom Golovinom, nakon čega je snažno raspalio prema golu, a mladi golman takav udarac nije mogao zaustaviti.

Pitanje pobjednika rješeno je 25 minuta prije kraja kada je Sofijan Dijop predosjetio nemarnost u posljednjoj liniji domaće ekipe. Presjekao je dodavanje na pola terena i sam se sjurio prema Bajiću kojeg je na maestralan način lobovao i potvrdio tri boda svoje ekipe u ovom meču.

Konačan rezultat utakmice 15 minuta prije kraja postavio je Krepin Dijata. Cesk Fabregas je nesebično nakon ubačaja Olivejre Silve proigrao mladog napadača koji je snažnim udarcem postigao četvrti pogodak svoje ekipe na ovom meču.

Pobjedom je Monako ostao na četvrtoj pozicije Lige 1, ali se dodatno približio bolje plasiranim ekipama, dok je Sent Etjen zadržao 16. poziciju na kojoj ga od zone ispadanja dijeli šest bodova.