Fudbaleri Lokomotive pobijedili su ekipu CSKA u moskovskom derbiju rezultatom 2:1.

Domaće u vođstvo doveo je senzacionalnim golom iz slobodnog udarca Kristijan Bistrović i tako podsjetio na legendarnog Brazilca Žuninja Pernambukana koji je plijenio svojim izvedbama u minuloj deceniji.

Samo četiri munuta kasnije uslijedilo je izjednačenje izabranika Marka Nikolića. Muriljo Ćerkeira prnašao je ruskog reprezentativca Fedora Smolova koji je zatresao mređžu fudbalera CSKA i tako ekspresno režirao povratak gostiju.

Do kraja poluvremena igrali se tvrdo na obje strane, a minut prije odmora Fransoa Kamano mogao je dovesti Lokomotivu u vođstvo, ali je pogodio prečku.

Ključni detalj na utakmici desio se u 60. minuti kada je Rifat Zemaljetdinov pronašao put do mreže Igora Akinfeeva i tako udario posljednji “čavao na kovčeg” ekipe CSKA riješivši ovaj derbi u korist Lokomotive.

Do kraja utakmice zaprijetili su domaći preko Marija Fernandeša i Fedora Čalova, ali promjene rezultata nije bilo.

Narednu utakmicu CSKA igra protiv moskovskog Dinama, dok će Lokomotiva igrati protiv UFE.