Mučno veče za Arsenal: Kristal Palas im nanio težak poraz

Fudbaleri Kristal Palasa su u posljednjoj utakmici 31. kolu Premijer lige ubjedljivo savladali ekipu Arsenala rezultatom 3:0.

”Tobdžije” su doživjele već drugi poraz u posljednje tri utakmice, te se sada nalaze na petoj poziciji sa 54 boda, koliko ima i Totenhem koji je odigrao i utakmicu više. Kristal Palas je na devetoj poziciji sa 37 osvojenih bodova, po čemu su izjednačeni sa Lesterom.

Kristal Palas je na ovom susretu došao do vođstva već u 16. minutu, kada je Žan-Filip Mateta bio najviši u skoku nakon asistencije Hoakina Andersena, te je glavom matirao Arona Ramsdejla.

Igrao se 24. minut kada su domaći uduplali vođstvo, kada je Andersen upisao još jednu asistenciju, a ovoga puta je njegov odličan pas iskoristio Džordan Aju za 2:0. Konačnih 3:0 je postavio Vilfred Zaha, kada je u 74. minutu postigao gol sa bijele tačke.

U narednom kolu Arsenal na ”Emirejtsu” dočekuje Brajton, dok će Kristal Palas ići na gostovanje Lesteru.