Pred nama je 14. kolo Primere, u kome se izdvaja gradski derbi između Barselone i Espanjola, dok će Real Madrid igrati protiv Granade u gostima.

Najavu ćemo započeti sa utakmicom između Barselone i Espanjola, koja je na programu u subotu od 21h.

“Blaugrana” će na ovom meču igrati na svom stadionu kao domaćin, a na njenoj klupi će pri put sjediti novi trener, legendarni Čavi. Domaćini ne znaju za trijumf u posljednje četiri utakmice u domaćem šampionatu, u prošlom kolu su rezultatom 3:3 remizirali protiv Selte, ali svakako će imati motiv da protiv gradskog rivala izađu iz krize.

S druge strane, Espanjol je u prošloj rundi Primere savladao Granadu sa 2:0, a prije toga je povezao tri meča bez pozitivnog rezultata.

Barselona će biti oslabljena neigranjem Martina Brajtvajta, Seržinja Desta, Ansua Fatija, Nika i Muse Vagea, dok je Serhio Aguero još pod znakom pitanja. Kod Espanjola, neće biti Keidija Barea i Oskara Gila.

U posljednjih pet međusobnih duela, Barselona je slavila tri puta, a dva puta je bilo neriješeno. Treba napomenuti da je Espanjol prošle sezone igrao u Segundi.

Jasno je da su domaćini veliki favoriti i sve ide na njihovu stranu, i pored toga što još uvijek traže izlazak iz krize. Ostaje za vidjeti koliko će Čavi unaprijediti ekipu, ali sve miriše na dosta golova, čak i u prvom poluvremenu. Ukoliko se odlučite za opciju po kojoj će u prvih 45 minuta pasti bar dva pogotka, Meridianbet je za vas spremio sjajnu kvotu od 2,42.

Real Madrid će svoj ligaški okršaj imati u nedjelju od 16:15h u gostima protiv Granade.

Jasno je da je ekipa iz glavnog grada Španije veliki favorit, a tome u prilog osim kvaliteta sastava ide i trenutna forma. Madriđani su neporaženi na četiri posljednja susreta u nacionalnom šampionatu, dok je Granada u posljednjih pet mečeva zabilježila dvije pobjede, dva poraza i remi.

Real se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa 27 bodova iz 12 utakmica, što znači da zajedno sa Seviljom ima bod i meč manje od prvoplasiranog Real Sosijedada, pa će mu izbijanje na čelo biti samo dodatni motiv u ovom susretu.

Domaćini će biti oslabljeni neigranjem Dominga Duartea, Jana Etekija, Luisa Milje i Isme Ruiza, dok za Real neće nastupiti Geret Bejl, Daniel Sebaljos i Mariano Diaz.

U posljednjih pet međusobnih utakmica, Real je trijumfovao svih pet puta. “Kraljevski klub” sa 28 pogodaka ima i najefikasniji napad lige, tako da se očekuje da će se mreže tresti dosta puta, a ako želite okušati sreću i kladiti se na to da će gost postići najmanje četiri gola, Meridian za vas ima vrhunsku kvotu od čak 5,30.

• Rajo Valjekano – Majorka 21h

Ukoliko nemate nalog na MeridianBet-u, nema problema! Registrujte se OVDJE za samo par minuta i uzmite besplatno 20 KM bonusa dobrodošlice!