U okviru desetog kola Serije A, Napoli je na svom terenu savladao Bolonju sa 3:0. Fabian Ruiz je doveo domaćine do vođstva, a Lorenco Insinje je sa dva pogotka iz penala postavio konačan rezultat.

Sastav iz Napulja je sada prvi na tabeli sa 28 bodova, dok su izabranici Siniše Mihajlovića na 12. poziciji sa 12 bodova.

Domaćini su konstantno imali veći posjed lopte, a prvu dobru priliku su imali u 15. minutu, kada je udarac Lorenca Insinjea iz šesnaesterca bio izblokiran.

Tri minuta kasnije, Napoli je poveo. Fabian Ruiz je odlično šutirao na asistenciju Elifa Elmasa i tako je doveo svoj tim do vođstva. U 41. minutu, Insinje je iz penala udvostručio prednost, a na isti način je u 62. minutu postavio konačan rezultat, 3:0.

U narednom kolu, Napoli će igrati protiv Salernitane u gostima, a Bolonja na svom terenu dočekuje Kaljari.