Fudbaleri Napolija u 27. kolu italijanske Serije A bili su bolji od Lacija rezultatom 2:1 čime su zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Iako je i prvo poluvrijeme bilo bogato prilikama, svi golovi postignuti su u nastavku. Lorenco Insinje je u 62. minutu pokazao klasu sjajnim pogotkom sa nekih 25 metara udaljenosti.

Na izjednačenje se čekalo do 88. minuta kada je nakon kornera lopta stigla do Pedra koji je sa ivice kaznenog prostora uhvatio volej i maestralno pogodio za veliku radost domaćih navijača.

Ipak, slavlje nije dugo potrajalo budući da je u 94. minutu viđena još jedna majstorija, a ovoga puta strijelac je bio Fabian Ruiz te su gosti odnijeli cjelokupan plijen.

Napoli će u narednom kolu na domaćem terenu igrati protiv Milana, dok će Lacio gostovati Kaljariju.