REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Gradski derbi u okviru turskog šampionata pripao je Fenerbahčeu koji je savladao Galatasaraj kao gost rezultatom 2:1.

Domaći tim je odlično otvorio večerašnju utakmicu kada je Kerem Akturkoglu pogodio mrežu Fenerbahčea za 1:0 i veliku erupciju oduševljenja navijača Galatasaraja.

Međutim, gosti su samo 15 minuta kasnije došli do izjednačenja. Nakon odlične duge lopte Irfana Kahvecija sam ispred golmana domaćih istrčao je Mesut Ezil koji je rutinski to riješio i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu Galatasaraj je imao nekoliko velikih prilika da dođe do drugog gola. Domaći su u 84. minuti uspjeli da povedu sa 2:1 kada je Mbaj Dijanje pogodio, ali je gol poništen nakon VAR-a zbog igranja rukom.

“Galata” nije odustajala od pritiska i na krilima svojih navijača žestoko je napadala, ali su u 94. minuti domaći doživjeli šok. “Fener” je krenuo u kontranapad nakon koje je Dijego Rosi uposlio Miguela Krespa koji je sjajno šutirao s vrha kaznenog prostora i matirao Fernanda Musleru za 2:1 i totalni muk navijača Galatasaraja na tribinama.