U odloženoj utakmici trećeg kola Lige 1, Nica i Marselj su na neutralnom terenu odigrali neriješeno, 1:1. Strijelac za formalne domaćine je bio Amin Guiri, a Dimitri Paje je bio precizan na drugoj strani.

Nakon 11 odigranih utakmica, Nica je treća sa 20 bodova, dok je Marselj na četvrtoj poziciji sa bodom manje.

Formalni domaćini su odlično otvorili meč, pošto je Amin Guiri nakon greške protivničke odbrane već u šestom minutu pogodio za 1:0. Igrači Nice su desetak minuta kasnije mogli do još jednog pogotka, ali Evan Gesan nije bio dovoljno precizan.

U 42. minutu, Marselj je izjednačio. Nakon sjajne akcije, Dimitri Paje je uputio pravovremen udarac iz šesnaesterca i savladao je suparničkog čuvara mreže za 1:1, što je ostao i konačan rezultat utakmice.

U narednom kolu, i jedni i drugi idu na gostovanja. Nica će igrati protiv Anžea, a Marselj protiv Klermona.