Fudbaleri Nice savladali su u 21. kolu francuskog šampionata ekipu Nanta sa 2:1 i tako upisali i treću vezanu pobjedu u ligi.

Nica je do prednosti protiv Nanta došla u 21. minutu kada je precizan sa bijele tačke bio Kasper Dolberg nakon što je prethodno Abdulaj Sila igrao rukom u kaznenom prostoru.

Izjednačenje Nantu donio je Andrei Điroto u samom finišu prvog poluvremena kada je po zemlji precizno šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara.

Konačnih 2:1 postavio je Kefren Tiram u 56. minutu nakon sjajne timske akcije. Do kraja susreta obje ekipe su imale po nekoliko solidnih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Nica će u narednom kolu na gostovanju protiv Meca imati priliku da produži niz pobjeda, dok Nant očekuje domaća utakmica protiv Lorijena.