Nica vrlo uvjerljivo savladala ekipu Marselja (VIDEO)

Fudbaleri Nice savladali su na domaćem terenu ekipu Marselja sa 3:0 u okviru 30. kola francuske Lige 1.

Prvu priliku na meču imao Amin Guiri u deset minutu kada je šutirao sa vrha šesnaesterca, no Stiv Mandanda je sjajno to odbranio. Na drugoj strani Florijan Tovan je u 28. minutu pokušao iz daljine, ali je pogodio golmana Nice.

Guiri je ubacio u šesnaesterac u 32. minutu, a najviši u skoku je bio Kepren Tiram i pogodio je za vođstvo Nice od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi istaći i priliku Arkadijuša Milika u 44. minutu, ali je golman Marselja odbranio taj šut sa deset metara. Čim se krenulo u drugom poluvremenu Miziane Maolida je bio u nevjerovatnoj prilici, no šutirao je vrlo loše sa par metara ispred gola i poslao je loptu iznad prečke.

Igrači Marselja napravili su ogromnu grešku u odbrani, to je iskoristio Guiri i udvostručio je vođstvo svog tima na 2:0 u 74. minutu.

Konačnih 3:0 i sve dileme oko pobjednika riješio je Aleksis Klod Moris golom u 91. minutu sudijske nadoknade, kada je mu se odbila lopta od stative pravo u noge, a on je bio veoma miran i upisao se u strijelce.

U narednom kolu Marselj dočekuje Dižona, a Nica gostuje Nantu.