REUTERS/Alberto Lingria

Lacio je rezultatom 3:2 savladao Romu.

U okviru šestog kola Serije A odigran je rimski derbi, a pobjedu je nad vječnim rivalom ostvario Lacio. Već u desetoj minuti “Lacijali” su stigli do prednosti kada je Sergej Milinković-Savić pogodio na asistenciju Felipea Andersona. Već devet minuta poslije bilo je 2:0. Ćiro Imobile je asistirao, a put do mreže našao je Pedro.

Četiri minute prije odlaska na odmor Roma je uspjela smanjiti svoj zaostatak preko Rožera Ibanjeza kojem je asistirao Žordan Veretu. Igrao se 63. minut kada je ponovo promijenjen rezultat, a Imobile upisao novu asistenciju, ovaj put Andersonu. Konačnih 3:2, 20 minuta prije kraja utakmice, s bijele tačke je postavio Veretu.

Ekipa Žozea Murinja nakon ovog poraza nalazi se na četvrtom mjestu Serije A, dok se Lacio, kojeg s klupe predvodi Mauricio Sari.  popeo na šesto.