U posljednjem meču 11. kola Premijer lige Engleske koji je zakazan za danas su Brajton i Njukasl podijelili bodove konačnim rezultatom 1:1.

Brajton je do prednosti došao nakon što je Leandro Trosard srušen u šesnaestercu Njukasla. Isprva je glavni arbitar meča Dejvid Kut samo odmahnuo rukom da se igra nastavi, ali nakon poziva iz VAR sobe on se konsultovao sa istom i dosudio penal za domaćine.

Igrač nad kojim je počinjen faul i dosuđena najstroža kazna je šutirao sa bijele tačke i u 24. minuti doveo Brajton do prednosti od 1:0. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Brajton je u drugom poluvremenu u potpunosti preuzeo inicijativu. Igrači domaćih su imali veći posjed lopte, ali su poslali i više šuteva upućenih ka golu svojih protivnika.

Njukasl se mučio da stvori priliku koja bi bila opasna po gol domaćih, ali su u tome uspjeli nakon što je Kiaran Klark spustio loptu do Isaka Hajdena koji je postigao izjednačujući gol u 66. minuti.

Nakon gola Hajdena nije bilo ozbiljnijih prijetnji po mrežu niti jedne ekipe čime se došlo do podjele bodova. Brajton će svoj sljedeći meč igrati protiv Aston Vile u gostima dok će Njukasl dočekati Brentford.