REUTERS/Marcelo Del Pozo

Barselona je u petom kolu Primere remizirala protiv Kadiza na gostovanju rezultatom 0:0.

Barselona je u petom kolu Primera lige na gostovanju Kadizu bila veliki favorit, a statistički tu ulogu je u prvom poluvremenu potpuno opravdala, međutim nakon 45 minuta nedostajali su golovi, pa čak i šanse.

Dominacija Barselone bila je takva da su gosti nakon 45 minuta imali posjed lopte na svojoj strani čak 79 odsto, a samo tri šuta prema golu Kadiza, naspram protivnikovih nula.

U drugom dijelu nešto drugačija slika na terenu. Već na početku Alvaro Negredo je bio blizu pogotka, ali ga je zaustavio Mark Andre ter Štegen. Novi problem po Barselonu nastao je kada je drugi žuti karton i isključenje zaradio Frenki de Jong u 65. minuti.

Domaći su pred kraj preko Salvija Sančeza mogli do punog plijena, ali nisu uspjeli postići pogodak. Barselona je sa igračem manje još teže stvarala prilike, pa je do kraja ostalo 0:0.