U okviru 11. kola Lige 1, Marselj i Pari Sen Žermen su na “Velodromu” odigrali bez golova. I jednima i drugima je poništen po jedan gol, a “Sveci” su od 57. minuta igrali sa fudbalerom manje, pošto je Ašraf Hakimi u 57. minutu dobio crveni karton.

Nakon današnjeg susreta, Marselj je na četvrtoj poziciji sa 18, dok se Parižani i dalje nalaze na prvoj sa 28 osvojenih bodova.

Obje ekipe su na večerašnjem susretu imali dosta prilika, ali mreže su i pored toga ostale mirovati.

Pari, Nula Marselja i Pari Sen Žermena, Sveci do boda sa igračem manje

Utakmica je bila otvorena od samog starta, a prvo veće uzbuđenje se dogodilo u četvrtom minutu, kada je Arkadijuš Milik iz dobre pozicije poslao loptu van okvira gola.

U 14. minutu, Luan Peres poslao loptu u vlastitu mrežu. Ipak, nakon konsultacije sa VAR sobom, glavni arbitar je donio odluku da se ovaj gol poništava i meč se nastavio.

Tempo se nije previše mijenjao, a sedam minuta kasnije, slična situacija se dogodila na drugoj strani. Milik je primio pas u šesnaestercu, a potom je savladao Kejlora Navasa, no i to se dogodilo nakon nedozvoljene pozicije. U 26. minutu, Lionel Mesi je odlično skočio i šutirao glavom, ali Pau Lopez je to krajnjim naporom uspio odbraniti i poslati u korner.

Brza igra sa dosta tečnosti se nastavila, ali ni jedni ni drugi nisu poentirali i na veliki odmor se otišlo bez golova.

U 57. minutu, dogodila se situacija za koju se činilo da će prelomiti utakmicu u korist jedne ekipe. Prilikom kontranapada, Ašraf Hakimi je oborio protivničkog fudbalera na ivici svog šesnaesterca, zbog čega je nešto kasnije dobio crveni karton i gosti su nastavili susret sa igračem manje.

Činilo se da je Marselj u boljoj poziciji, međutim domaćini nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć. U 66. minutu, Valentin Ronžijer je šutirao glavom sa desetak metara, no nije pogodio ni okvir gola.

Kod Parižana se osjetio nedostatak jednog fudbalera, prvenstveno u napadu prilikom nekoliko obećavajućih kontri, koje nisu završile pogotkom. S druge strane, domaćini nisu najbolje iskoristili prednost, tako da je konačan ishod meča ostao 0:0.

U narednom kolu, Marselj će igrati protiv Nice u gostima, a Pari Sen Žermen će na svom terenu dočekati aktuelnog šampiona Francuske, Lil.