Nuno uspješan protiv bivšeg tima, Sveci ošamutili Crvene đavole (VIDEO)

Danas su u ranom terminu na programu bile dvije utakmice drugog kola engleske Premijer lige. Totenhem je u gostima savladao Vulverhempton rezultatom 1:0, dok su Sautempton i Mančester junajted odigrali neriješeno 1:1.

Na samom startu utakmice Totenhemu je sviran penal. Domaći golman Hoze Sa je nezgodno je oborio Dele Alija, a glavni sudija Stjuart Atvel nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo igrač nad kojim je napravljen penal i mirno realizovao penal za vođstvo “Pijevaca” na meču.

Od vodećeg pogotka, inicijativu su preuzeli domaći fudbaleri. Do kraja prvog dijela Raul Himenez se našao u izglednoj prilici, ali je loše zahvatio loptu.

U drugom poluvremenu ređale su se šanse za domaće fudbalere. Pored Himeneza, opasan je bio i Žoao Mutinjo, ali Nuno Espirito Santo znao je kako Vulverhemton diše, te je shodno tome sjajno postavio odbranu Spursa.

U posljednjoj minuti Fabio Silva je sjajno šutirao pod prečku, ali je Ugo Ljoris spasio goste i utakmica je završila minimalnom pobjedom Totenhema.

153258718 4281195885241426 5417351338982330309 n 5

U drugoj utakmici u kojoj su se sastali Sautempton i Mančester junajted viđena je podjela bodova.

Bolje su utakmicu otvorili gosti, međutim do vođstva je došao Sautempton. U 30. minuti Če Adams je uputio šut, lopta je na putu do gola zakačila Freda i završila iza leđa Davida De Hee.

Na startu drugog dijela uslijedilo je izjednačenje “Crvenih đavola”. Nakon gužve u šesnaestercu Pol Pogba je ostavio povratnu loptu na koju je naletio Mejson Grinvud koji je zatresao mrežu za poravnanje rezultata.

Do kraja utakmice obje ekipe mogle su do punog plijena, međutim nije došlo do promjene rezultata.

Narednu utakmicu Junajted će igrati protiv Vulverhemptona, dok će Sautempton na noge ekipi Njukasla.