U okviru četvrtfinala Kupa Holandije susreli su se Ajaks i PSV u Amsterdamu. Uspjeli su “Kopljanici” uz pomoć sjajnog novog pojačanja da slave sa 2:1 i prođu dalje.

Prvi su zaprijetili gosti u 16. minutu kada je Eran Zahavi pobjegao svom čuvaru i dočekao centaršut iz kornera na sredini šesnaesterca “Kopljanika“. Pucao je glavom u desne rašlje, ali mu je golman Martin Stekelenburg to odbranio.

Tri minute poslije prilike PSV-a, poveli su domaći. Odličnu akciju je poveo i realizovao iskusni Dejvi Klasen. Njegov novi saigrač Sebastijen Ale je završio akciju odličnim šutem u lijeve rašlje, te je Lars Unerstal bio savladan po prvi put na meču. Rezultat je bio 1:0 za Ajaks.

Samo kasnije minuta poslije prvog gola domaćih, došao je i drugi pogodak za tim iz Amsterdama, i opet isti igrač. Dušan Tadić je poslao dobar pas koji je u šesnaestercu primio raspoloženi Ale i opet savladao golmana gostujućeg tima. Ajaks je tada vodio sa 2:0.

Pred kraj prvog dijela gosti su imali odličnu priliku da se vrate u meč. Doniel Malen je dočekao odlilčno dodavanje u šesnaestercu i pucao po golu Stekelenburga. Međutim, tukao je neprecizno, lopta je otišla desno od gola. Poslije prvih 45 minuta rezultat je bio 2:0 za Ajaks.

U 58. minutu gosti su dobili slamku spasa, kada je nesretan autogol postigao Jurien Timber iz redova “Kopljanika“. Pokušao je izbiti loptu nakon centaršuta, a poslao ju je pod prečku svog gola.

Razigrani David Neres je u 73. minutu došao u dobru šansu i pucao na gol sa distance, ali je promašio lijevu stativu za svega par centimetara, domaći nisu prestajali sa napadima.

Srpski internacionalac, Dušan Tadić je pred kraj meča ispalio projektil u desnu stranu gola, ali je golman gostiju to fantastično odbranio. Na kraju je ostalo 2:1 za “Kopljanike“. Ajaks je prošao dalje u polufinale Kupa Holandije.