U okviru 14. kola grčke Super lige, derbi su imali Olimpijakos i AEK. “Crveno-bijeli” su bili sigurniji i spremniji, te su komforno slavili rezultatom 3:0.

Od samog početka meča počeli su “Crveno-bijeli“ sa žestokim napadima, a to im se isplatilo u 13. minutu. Jusef El Arabi je postigao glavom gol i poslao loptu uz lijevu stativu nakon odličnog centaršuta. Dobro je pratio loptu i donio prednost svom timu. U tim trenucima je bilo 1:0 za Olimpijakos.

Do kraja prvog dijela još je pokušao Konstantinos Fortunis iz Olimpijakosa, ali je njegov šut bio neprecizan, te je lopta otišla pokraj lijeve stative. Poslije prvih 45 minuta bilo je 1:0 za domaće.

Opet je El Arabi u glavnoj ulozi na meču, kada je u 69. minutu poslao jednu odbijanu loptu u desne rašlje gola AEK-a. Rezultat je bio 2:0.

Tačku na dvoboj u derbiju najelitnijeg fudbala u Grčkoj postavio je u 94. minutu veteran Matju Valbuena koji je lagano realizovao penal precizim udarcem u donji lijevi ugao gola gostiju. Rezultat je na kraju bio 3:0 za Olimpijakos.

Olimpijakos se osamio na prvom mjestu sa 36 bodova, dok je AEK ostao na četvrtom mjestu sa 24 poena.