Orsolini sa bijele tačke za mirniji san Mihajlovića u Bolonji (VIDEO)

U okviru 18. kola Serije A, Bolonja je na svom terenu savladala Veronu sa 1:0.

Ovo je bila izuzetno važna pobjeda za izabranike Siniše Mihajlovića, koji su se udaljili od opasne zone.

U 18. minutu, Marko Silvestri je prvo dobro sačuvao svoju mrežu, ali u nastavku akcije je neoprezno reagovao i oborio protivničkog igrača koji je natrčao na odbijenu loptu i glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Rikardo Orsolini i bez većih problema je pogodio za 1:0.

Domaćini su u nastavku igrali nešto bolje, ali rezultat se do kraja prvog dijela nije mijenjao.

Verona je u 63. minutu mogla do izjednačenja, ali Nikola Kalinić nije realizovao situaciju jedan na jedan protiv protivničkog čuvara mreže, a Orsolini je desetak minuta kasnije bio blizu da se po drugi put upiše u listu strijelaca, no ni on nije bio dovoljno precizan.

Mihajlovićeva ekipa je do kraja uspjela sačuvati minimalnu prednost i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je ostalo 1:0.

U narednom kolu, današnji pobjednici gostuju protiv Juventusa, a Verona će na svom terenu dočekati Napoli.