Fudbaleri Palmeirasa savladali su finalu Kopa Libertadores ekipu Santosa sa 1:0 i tako po drugi put osvojili ovo prestižno takmičenje.

Treći put u istoriji su dva brazilska kluba igrala u finalu Kopa Libertadores, a na tribinama čuvene “Marakane” osam hiljada srećnika je moglo pristustvovati ovom duelu. Igrač Santosa, Para je u sedmom minutu zaprijetio iz daljine, ali mu je šut otišao pored gola. Na drugoj strani veliku priliku propustio je Rafael Veiga u 37. minutu, kada je sa dvadeset metara šutirao pored stative.

Santos je došao u priliku u 77. minutu kada je Pituka sa vrha šesnaesterca uputio udarac, ali je golman Palmeirasa bio na mjestu. U sudijskoj nadoknadi došlo je do velike gužve i svađe između igrača, a trener Santosa Kuka je dobio crveni karton. Kada su svi mislili da će meč otići u produžetke Breno je bio najviši u skoku u osmom minutu sudijske nadoknade i pogodio za ogromno slavlje navijača Palmeirasa

Meč je trajao čak 105 minuta, nakon čega je krenulo veliko veselje igrača Palmeirasa.