lacio

Fudbaleri Lacija savladali su ekipu Fiorentine sa 1:0 u desetom kolu italijanske Serije A, a gol odluke postigao je Pedro.

Prvu šansu na meču imao je Ćiro Imobile u 12. minutu kada je šutirao sa oko deset metara pored gola, ubrzo nakon toga na drugoj strani Dušan Vlahović je glavom poslao loptu preko prečke.

Do kraja poluvremena vrijedi istaći šansu Manuela Lazarija u 42. minutu, kada je prošao pored par protivničkih igrača i šutirao sa vrha šesnaesterca, no golman Fiorentine je to odbranio.

Sergej Milinković-Savić je odigrao dupli pas sa Imobileom, a zatim je proigrao Pedra koji je sa oko desetak metara zakucao loptu u mrežu Fiorentine za vođstvo od 1:0 u 52. minutu

Deset minuta kasnije Nikola Milenković je nakon kornera pokušao izjednačiti glavom, ali to je otišlo preko gola. U 86. minutu Vlahović je pokušao postići gol iz peterca, ipak taj je šut izblokiran.

Na kraju je Lacio odnio pobjedu od 1:0 i tako je stigao od petog trijumfa ove sezone, a Fiorentini je ovo peti poraz.

U narednom kolu Lacio gostuje Atalanti, a Fiorentina dočekuje Speciju.