Penal i poluvrijeme s igračem više Građanima bili dovoljni za tek minimalnu pobjedu nad Vulverhemptonom

Golom Rahima Sterlinga s bijele tačke u 66-oj minuti utakmice Mančester siti je savladao Vulverhempton na “Etihadu” u 16-om kolu engleske Premijer lige.

Mančester siti će i nakon ovog kola zadržati lidersku poziciju u Premijer ligi Engleske, a to je potvrđeno današnjom pobjedom nad Vulverhemptonom rezultatom od 1:0.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je u terenskoj inicijativi i dominaciji Mančester sitija, ali put do mreže iz sedam udaraca ka okviru gola izabranici Pepa Gvardiole nisu pronašli do odlaska na odmor. Nisu to uspjeli uraditi ni gosti, ali je prvi dio igre koji je trajao skoro pa 50 minuta obilježio napadač Vulverhemptona Raul Himenez koji je u samo 25 sekundi u samom finišu uspio da dobije dva žuta kartona.

Igrač više u preostalih 45 minuta donio je apsolutnu dominaciju “Građana” na terenu. Nizao se veliki broj prilika pred golom Hozea Saa koji je savladan tek u 66-oj minuti sa bijele tačke, kada ga je prevario Rahim Sterling uputivši udarac po sredini gola.

Mančester siti ostaće prvoplasirani i nakon 16-og kola Premijer lige, dok trenutno osmoplasirani Vulverhempton u teoriji može pasti i na 13. mjesto.