Po penal i gol na meču Alavesa i Kadiza (VIDEO)

U okviru 27. kola Primere, Alaves i Kadiz su odigrali neriješeno, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Što se tiče terenske inicijative, posjeda lopte i golova, viđena su dva različita poluvremena. Domaći Alaves je bio konkretniji u prvom dijelu, no nije bilo prevelikih uzbuđenja, sve do 34. minuta, kada je došlo do vođstva ove ekipe.

Salvador Sančez Ponče je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Žoselu je preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za 1:0.

Ovo je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom dijelu i rezultat se do njegovog kraja nije mijenjao.

Kadiz je u nastavku pokazao veću želju za pogotkom, što im se nakon dosta muke i isplatilo.

U 81. minutu, Manu Garsija je neoprezno reagovao u svom kaznenom prostoru, faulirao je protivnika i dobio drugi žuti karton, a sudija je svirao penač. Aleks ga je izveo i preciznim udarcem izjednačio na 1:1.

Gosti u posljednjih desetak minuta nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost i konačan ishod je ostao 1:1.

U narednom kolu, Alaves će igrati protiv Atletika u Madridu, a Kadiz ide u goste Viljarealu.