U “De Toper” derbiju 15. kola holandske lige Ajaks i PSV remimzirali su rezultatom 2:2 na “Johan Krojf areni” u Amsterdamu.

Kao iz snova krenula je utakmica za goste iz Ajndhovena kada su već u drugoj minuti došli do prednosti. Donjel Malen je sjajnim potezom petom izbacio Erana Zahavija ispred Andrea Onane, a Izraelac lagano pogađa mrežu Ajaksa.

Imao je PSV i u desetoj minuti dobru priliku, ali je udarac Filipa Maksa iz slobodnog udarca zaustavio Onana. Ipak, nije golman Ajaksa mogao ništa u 21. minuti kada su ponovo kombinovali Malen i Zahavi. Još jedan sjajan dupli pas odigrao je ovaj tandem, uloge su bile iste, a na semaforu je pisalo 0:2.

Nakon toga, Ajaks nije imao izbora osim da krene ofanzivnije, a u 28. minuti Dušan Tadić mogao je smanjiti na 2:1. Šutirao je srpski reprezentativac, ali samo do stative.

Ipak, pet minuta prije kraja prvog poluvremena, Ajaks je uspio da smanji rezultat. Nakon velike borbe ispred kaznenog prostora gostiju, lopta je stigla do Tadića, a on pronalazi Kvinsija Promesa na pet metara koji pogađa za 2:1.

Brz kontranapad odradili su domaći u 50. minuti. Tadić je proigrao Sebastijana Alea koji je postigao svoj prvenac u dresu Ajaksa, međutim zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao nakon intervencije VAR-a gol je poništen.

Pet minuta kasnije Zahavi je imao odličnu priliku da dođe do het-trika, no Onana je još jednom bio na visini zadatka i spasio mrežu svoje ekipe.

U 65. minuti to je Ajaks kaznio i stigao do izjednačenja. Ale je pronašao Entonija u kaznenom prostoru, a on se najbolje snašao i u padu pogodio za izjednačenje.

Nastavio je Ajaks da napada pokušavavši doći do sva tri boda i imao je Promes u 75. minuti, ali je izblokiran u dobroj poziciji. To je ujedno bila i posljednja prilika na utakmici koja je završena rezultatom 2:2.

Ajaks je sa ovim bodom ostao na prvom mjestu sa jednim bodom više od današnjeg protivnika, dok je Fejnord treći sa tri boda manje od prvoplasirane ekipe.