Lil ubjedljiv protiv Lorijena, Prcić i Strazbur se popeli na 4. mjesto Lige jedan

Lil je u duelu 20. kola francuske Lige jedan na svom stadionu bio trijumfalan protiv Lorijena, dok je Sanjin Prcić sa svojim Strazburom

Lil je do prednosti došao već u 10. minutu kada je strijelac bio Isak Lihađi. On je pokupi odbijenu loptu na nekoliko metara od gola Lorijena i istu je zakucao u mrežu za vođstvo svog tima.

Nesretno je Lorijen sam sebi dao gol samo devet minuta nakon prvog jer je Moric Lent bio nespretan pri izbijanju lopte iz opasne zone. Konačnih 3:0 u prvom dijelu meča je postavio Reinaldo Mandava kada je ekspertski pokupio centaršut Renata Sančeza.

Prcić

Lorijen se u drugom poluvremenu probudio jer je Vinsan Le Gof u 55. minutu utakmice u situaciji jedan na jedan šutao u lijevu stranu gola, ali je hrvatski internacionalac Ivo Grbić to fantastično odbranio.

Pet minuta kasnije Tomas Monkodui je bio u još boljoj šansi da postigne prvi gol za Lorijen, ali je poslije njegovog udarca lopta proletila pored stative.

Do kraja ovog susreta je Lorijent preko Sambe Sumana uspio doći do pogotka utjehe jer je isti odlično ispratio situaciju i uspio da postavi konačnih 3:1 za Lil.

Umalo je Strazbur došao u prednost na Klermonom jer je iskusni Kevin Gameriro poslije solo prodora u četvrtoj minuti, ali u situaciji jedan na jedan nije uspio riješiti tu šansu.

Gameiro se iskupi u 44. minuti kada je dočekao loptu Žan-Uda Ahulua i time doveo svoj tim u prednost od 1:0, a takođe postavio konačni rezultat od 1:0 u prvom poluvremenu.

Igrao se 59. minut kada je bosanskohercegovački fudbaler Sanjin Prcić odlično šutirao iz slobodnog udarca i umalo se desilo da ta lopta završi u golu Klermona.

Strazbur je u 77. minutu došao do gola i konačnih 2:0, ali ne preko nekog njihovog fudbalera već protivničkog jer je Sedrik Hountondži postigao autogol.

Dva najzanimljivja momenta na inače meču koji nije pružio nikakva značajnija uzbuđenja u vidu dobrih prilika za gol, su povreda Adila Ramija u 44. minuti i isključenje njegovog protivničkog igrača Monpeljea Težija Savanijea u 63. minutu.

Ipak, da meč Monpeljea i Troe ne bude baš tako bezidejna i neinteresantna se potrudio igrač Troe Ksavijer Šavalerin koji je na asistenciju Žersona Rodrigeza zakucao loptu pod lijeve rašlje.