U okviru 11. kola Premijer lige Engleske, Arsenal je na svom terenu savladao Votford sa 1:0, a Everton i Totenhem su u Liverpulu odigrali bez golova.

Nakon ove runde, “Tobdžije” su na petoj poziciji na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

Domaćini su naizgled odlično otvorili susret, pošto je Bakajo Saka već u sedmom minutu zatresao mrežu protivnika. Ipak, glavni arbitar je nakon konsultacije sa VAR sobom poništio ovaj pogodak jer mu je prethodio ofsajd.

Arsenal je nastavio sa nešto konkretnijom igrom, a u 34. minutu su imali veliku priliku za vođstvo. Deni Rouz je skrivio jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo Pjer-Emerik Obamejang, čiji je udarac Ben Foster uspio odbraniti i tako sačuvati svoju mrežu, pa se na veliki odmor otišlo bez golova.

Izabranici Mikela Artete su do pobjedonosnog pogotka stigli u 56. minutu, kada je Emil Smit Rou iskoristio neuspjeh protivnika pri iznošenju lopte sa svoje polovine i sa vrha šesnaesterca udarcem po zemlji pogodio za 1:0.

I jedni i drugi su imali svoje prilike da u nastavku dođu do slavlja, međutim promjene rezultata nije bilo i konačan ishod je ostao 1:0.

U meču između Evertona i Totenhema nije bilo golova.

Posjed lopte je u oba poluvremena bio na strani gostiju iz Londona, no “Karamele” su imale više pokušaja ka golu protivnika. Ipak, ništa od toga nije pronašlo metu, tako da su mreže ostale mirovati.

U 63. minutu, Ugo Ljoris je oborio protivnika i sudija je pokazao na bijelu tačku, ali je poslije konsultacije sa VAR sobom poništio odluku. U samom finišu, Mejson Holgejt je dobio crveni karton, ali gosti nisu imali vremena da iskoriste igrača više i konačan ishod je ostao 0:0.

U trećem današnjem susretu, Lids i Lester su odigrali neriješeno, 1:1. Domaćini su poveli u 26. minutu preko Rafinje, a “Lisice” su samo dva minuta kasnije poravnale preko Harvija Barnsa.

Do kraja susreta, viđeno je još nekoliko prilika, a Lesteru je 67. minutu poništen gol zbog ofsajda, tako da nije bilo promjene rezultata.