Premijer liga Engleske: Lester u ludoj završnici srušio Junajted, Vulverhempton pobijedio nakon dva gola zaostatka

U poslijepodnevnom terminu odigrano je pet utakmica engleske Premijer lige, a pobjede su upisali fudbaleri Sautemptona, Lestera, Vulverhemptona i Mančester sitija.

Utakmica koja je privukla i najviše pažnje ovo kolo je derbi Lestera i Mančester junajteda, a ona je svakako ispunila sva očekivanja.

Sve je počelo spektakularnim golom Mejsona Grinvuda koji je sa ruba šesnaesterca u 19. minuti skinuo paučinu sa gola Kaspera Šmajhela.

Odgovor “Lisica” stigao je u 31. minuti. Keleči Ihenačo je odigrao povratnu loptu za Jurija Tilemansa, a ovaj iz prve lobovao Davida De Heu i poravnao na ovoj utakmici. Sa ovim rezultatom se i otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu mreže su mirovale do posljednjih 15 minuta utakmice, a onda smo vidjeli čak četiri pogotka. U 78. minuti Sujundžu je doveo Lester u novo vođstvo, samo četiri minuta kasnije na prekrasno dodavanje Viktora Lindelofa, Markus Rašford je izbio jedan na jedan i lagano riješio za 2:2 na meču.

Samo minut kasnije Džejmi Vardi je postigao gol za 3:2, a konačni rezultat u prvoj minuti sudijske nadoknade postavio je Patson Daka za 4:2.

Narednu utakmicu Premijer lige Engleske Lester igra protiv Brentforda, dok Junajted dočekuje ekipu Liverpula u velikom engleskom derbiju.

Veliki preokret viđen je u Birmingemu, gdje su se fudbaleri Vulverhemptona uspjeli vratiti sa dva gola zaostatka i na kraju pobijediti.

Aston Vila je povela golovima Denija Ingsa u 48. minuti i Džona Mekgina u 68. minuti. Veliki preokret započeo je golom Romejna Saisa u 80. minuti. Izjednačenj na utakmici donio je Konor Kodi pet minuta kasnije, a u posljednjoj minuti meča Ruben Neves je postigao pogodak za potpuni preokret i važna tri boda Vulverhemptona.

Narednu utakmicu Aston Vila će igrati protiv Arsenala, dok će Vulverhempton gostovati Lidsu.