U okviru šestog kola Premijer lige Engleske, Vest Hem je kao gost savladao Lids sa 2:1, a Everton je kod kuće rezultatom 2:0 pobijedio Norič.

“Čekićari” su stigli do 11. boda i sedmog mjesta na tabeli, a “Karamele” imaju 13 bodova i trenutno su peti.

Meč između Vest Hema i Lidsa je bio izuzetno neizvjestan. Domaćini su došli do vođstva u 19. minutu, kada je precizan bio Rafinja. Tomas Souček je u 53. minutu dao gol, ali je to učinio nakon faula pa nije došlo do promjene rezultata.

Ipak, ekipa iz Londona je poravnala u 67. minutu nakon autogola Žuniora Firpa. Do preokreta, gosti su stigli u 90. minutu, kada se Mikejl Antonio sjajno oslobodio čuvara i zatresao protivničku mrežu.

Igralo se još osam minuta, no niko više nije poentirao i konačan ishod je ostao 2:1.

Everton je bio nešto konkretniji u prvom poluvremenu, a do vođstva su stigli u 29. minutu, kada je Andros Taunsend bio precizan sa bijele tačke.

Na veliki odmor se otišlo sa 1:0, a konačan ishod, 2:0, postavio je Abdulaje Dokure u 77. minutu.

Ostali rezultati:

• Lester – Barnli 2:2 (Džejmi Vardi 37′, 85′; Vardi autogol 12′, Maksvel Kornet)
  • Votford – Njukasl 1:1 (Ismaila Sar 72′; Šon Longstaf 23′)