Premijer liga: Ingsov gol kandidat za najljepši u godini, Griliš postigao prvenac u ubjedljivoj pobjedi Građana

U današnjim mečevima drugog kola Premijer lige Engleske koji su počeli od 16 časova pobjede su upisali Aston Vila i Mančester siti, dok su Brentford i Kristal Palas remizirali, kao i Lids i Everton.

Mančester siti je poprilično lagano na “Etihadu” savladao Norič rezultatom 5:0, a “Građani” su poveli već u šestoj minuti kada je Tim Krul postigao autogol. Gabrijel Džesus je poslao jaku loptu u peterac, a jedan od defanzivaca Noriča pogodio u glavu svog golmana, od koga se lopta odbila u gol.

Domaći su u 22. minuti povećali na 2:0, a tada je svoj prvi gol u dresu Sitija postigao Džek Griliš. Ponovo je Gabrijel Džesus prošao po desnoj strani i uputio dobar centaršut, a novi igrač Mančester sitija ostao sam i upisao se u strijelce.

Mančester siti je bio dosta bolji rival i u drugom poluvremenu, a to su pokazali već u 65. minuti kada je nakon odbitka poslije kornera loptu u mrežu poslao Ejmerik Laporte.

Samo pet minuta kasnije novi gol na “Etihadu“. Identično kao kod prva dva gola je prošao Gabrijel Džesus po desnoj strani i upisao još jednu asistenciju, ovaj put za Rahima Sterlinga koji je postavio velikih 4:0.

Konačnih 5:0, postavio je Rijad Mahrez u 83. minuti nakon sjajne asistencije Rubena Dijasa.

Aston Vila je do tri boda stigla na svom terenu protiv Njukasla, a utakmicu je obilježio prelijep pogodak u režiji Denija Ingsa.

Domaći su do prednosti stigli u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena, upravo kada je Ings napravio spektakularne makazice i postigao gol koji će se sigurno dugo gledati na društvenim mrežama.

Pobjedu Aston Vile potvrdio je Anvar El-Gazi pogotkom sa bijele tačke u 62. minuti utakmice.

Goleada je viđena i na “Elan roudu” gdje su Lids i Everton remizirali rezultatom 2:2.

Gosti su prvi stigli do prednosti nakon pola sata igre, golom sa bijele tačke Dominika Kalverta-Luina.

Deset minuta kasnije, Lids je uspio da dođe do izjednačenja. Loše je reagovala odbrana Evertona i Mateuš Klih je izašao sam ispred Džordana Pikforda, te ga lagano matirao.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu, “Karamele” su se vratile u prednost. Lopta je došla na desnu stranu do Demaraja Greja, koji je prizemnim udarcem zatresao mrežu Lidsa.

Bod Lidsu spasio je Raphinja u 73. minuti kada je snažnim udarcem savladao Pikforda i postavio konačnih 2:2.

Kristal Palas je na svom terenu remizirao protiv Brentforda u meču na kojem su mreže mirovale.