U prvom kolu ruskog prvenstva Lokomotiva iz Moskve rezultatom 3:1 savladala je Arsenal iz Tule, Zenit je istim rezultatom slavio protiv Himkija, a moskovski Spartak minimalnim je rezultatom poražen od Rubina iz Kazanja.

Lokomotiva iz Moskve na odličan je način započela novu sezonu u ruskoj Premijer ligi. Tim Marka Nikolića bio je u minimalnom rezultatskom zaostatku sve do deset minuta pred kraj, a onda je uslijedio veliki preokret. Gol Sergeja Tkačeva iz 22. minuta prvo je neutralizovao Rifat Žemaletdinov, da bi isti igrač šest minuta poslije još jednom pogodio mrežu, a konačnih 3:1 dvije minute prije kraja postavio je Fjodor Smolov.

U 28. minuti utakmice odigranoj u Tuli Arsenal je golom Ilje Kukarčuka poveo protiv Zenita, ali je Sardar Azmun pogodio već pet minuta poslije, te se na odmor otišlo neriješenim rezultatom. Tim iz Sankt Peterburga bio je uspješniji u drugih 45 minuta, te je golovima Aleksandra Erokina iz 71. minute i Aleksa Sutormina pet minuta poslije upisao pobjedu od 3:1

Agresivnu igru i čak četiri od šest žutih kartona dobijenih u trenutcima kada se lopta nije pomjerala igrači Rubina iz Kazanja mogu da opravdaju minimalnom pobjedom nad moskovskim Spartakom. Sve što im je za to trebalo bio je gol Ilje Samošnikova iz 49. minute utakmice, kojim je pobjeđen veliki rival.

Nakon prve tri odigrane utakmice u novoj sezoni ruskog prvenstva tri današnja pobjednika nalaze se na diobi prvog mjesta.