Preokret Liverpula protiv Džerarda za nadu

Fudbaleri Liverpula savladali su na gostovanju ekipu Aston Vile sa 2:1 u 33. kolu engleske Premijer lige.

Nakon remija u prethodnom kolu protiv Totenhema igračima Jirgena Klopa ostalo je da do kraja prvenstva pobjede sve rivale i da se nadaju da će Mančester siti doživjeti poraz, te bi tada odlučivala gol razlika o novom prvaku. U ovaj meču nisu ušli dobro pošto je već u trećem minuta preko Daglasa Luiza Aston Vila povela sa 1:0.

Nije dugo trebalo gostima da dođu do izjednačenja i to se nakon dosta gužve u šesnaestercu najbolje snašao Džoel Matip koji je u šestom minutu dao gol za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena treba izdvojiti prilike Sadio Manea i Danija Ingsa na obje strane, ali njihovi šutevi glavom nisu bili precizni. Ipak u 65. minutu nakon centaršuta Luisa Diaza Mane je sada dosta bolje šutirao glavom i postigao je gol za 2:1.

Ekipa Liverpula je sačuvala prednost do kraja utakmice i trijumfovala je sa 2:1, a u narednom kolu gostuju Sautemptonu, dok Aston Vila dočekuje Kristal Palas.