U okviru 14. kola Primere, Barselona je kao domaćin savladala Espanjol sa 1:0, a Atletiko Madrid je istim rezultatom, takođe kao domaćin, bio bolji od Osasune.

Barselona je stigla do svog 20, a Atletiko do 26. boda.

U gradskom derbiju nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a jedini gol je bio djelo Memfisa Depaja u 48. minutu iz jedanaesterca.

Dvadesetak minuta kasnije, Frenki de Jong je zatresao mrežu protivnika, ali to je učinio iz nedozvoljene pozicije pa nije došlo do promjene rezultata.

Espanjol je imao nekoliko prilika za poravnanje, a u 82. minutu, Raul de Tomas je iz slobodnog udarca pogodio stativu. Isti igrač je četiri minuta kasnije stativu pogodio i glavom, tako da više nije bilo promjena i konačan ishod je ostao 1:0.

Atletiko Madrid takođe nije uspio doći do gola u prvih 45 minuta. “Jorgandžije” su to ipak učinili u 87. minutu preko Felipea na asistenciju Janika Karaska, a tim iz Pamplone nije imao vremena da se vrati i ostalo je 1:0.

Ostali rezultati:

• Selta – Viljareal 1:1 (Brais Mendez 72′; Alberto Moreno 27′)
  • Sevilja – Alaves 2:2 (Lukas Okampos 38′, Ivan Rakitić 90+2′; Viktor Laguardia 5′, Žoselu 45+7′)