Završena su tri meča 31. kola španske Primere, a pobjede su upisali Barselona, Granada i Real Sosijedad.

Fudbaleri Eibara polako ali sigurno galopiraju ka drugoj ligi. Bolji od njih ovog puta bila je Granada sa 4:1 koja je tako upisala drugu uzastopnu pobjedu i ostavila Eibar zakucan za dno Primere. Goste je načeo Roberto Soldado sjajnim projektilom u desnu stranu gola u 21. minuti, da bi konačan rezultat prvog dijela postavio u 37. minuti Antonio Puertas koji je lijevom nogom raspalio po lopti i poslao je u nebranjeni dio mreže.

Nadu u povratak gostima vratio je Garsija Kike na prekrasnu asistenciju Pedra Leona u 64. minuti, da bi golovima Soldada i Kenedija u 77. odnosno u 81. minuti domaćin stavio tačku na ovaj meč. Ekipa Granade naredni meč gostuje Sevilji, dok Eibar slamčicu spasa mora tražiti kući protiv Real Sosijedada.

Real Sosijedad je na domaćem terenu dobio ekipu Selte sa 2:1, a sva zanimljiva dešavanja viđena su upravo u prvom poluvremenu. Ugo Maljo je donio radost gostima nakon što je najviše skočio nakon kornera koji je izveo Denis Suarez i tako savladao golmana Alehandra Remira. Na izjednačenje domaći su čekali samo par minuta kada je na asistenciju Karlosa Fernandeza, Portu elegantno “bocnuo” loptu preko golmana Ivana Viljara.

Samo tri minuta kasnije Aleksander Isak promašio je penal za domaće, da bi u 39. minuti novi kazneni udarac u gol pretvorio ovoga puta Adnan Januzaj i tako postavio konačan rezultat ove utakmice. U drugom poluvremenu bilo je prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Najzanimljiviji meč dana španske Primere odigran je u Barseloni gdje su domaći bili bolji od Hetafea sa čak 5:2. Nakon samo osam minuta igre prekrasnu loptu “koja ima oči”uputio je Serhio Buskec, a Lionel Mesi je pogodio za vođstvo. Samo četiri minuta kasnije lopta se nesrećno odbila od Klemana Lenglea i završila u mreži domaćih za 1:1.

U 28. minuti Sofijan Čakla imao je nesporazum sa svojim golmanom koji je ostao na krivoj nozi i viđen je možda i najkomičniji gol ove sezone u španskoj Primeri za novo vođstvo Barselone. Pet minuta kasnije Mesi je uhvatio sjajan poluvolej desnom nogom i poslao loptu u suprotan ugao za 3:1.

Enes Unal u drugom poluvremenu pogotkom sa bijele tačke donosi dramu u ovu utakmicu. Tek u 87. minuti domaćinu je pao kamen sa srca. Mesi je centrirao iz kornera, a Ronald Arauho zatresao mrežu glavom za 4:2. Antoan Grizman je u trećoj minuti sudijske nadoknade postavio konačan rezultat sa penala 5:2.

Naredno kolo Barselona igra protiv Viljareala u gostima, dok Hetafe ide na noge Ueski.