U okviru devetog kola Primere, Barselona je na svom terenu savladala Valensiju sa 3:1, a Sevilja je rezultatom 1:0 kao gost bila bolja od Selte.

Podsjećamo, mečevi Real Madrid-Atletik Bilbao i Granada-Atletiko Madrid su odgođeni zbog južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Hose Gaja je u petom minutu pogodio za vođstvo Valensije, međutim osam minuta kasnije, Ansu Fati je sjajnim pogotkom izjednačio na 1:1.

Da Katalonci na veliki odmor odu sa rezultatskim plusom, u 41. minutu se pobrinuo Memfis Depaj, koji je bio precizan iz jedanaesterca. Konačan ishod, 3:1, postavio je Kutinjo u 85. minutu.

Na utakmici u Vigu, prvo poluvrijeme je završeno bez golova. Sevilja je imala veći posjed lopte, međutim nisu uspjeli doći do pogotka.

Ipak, u drugom dijelu im je to pošlo za rukom, a precizan je bio Rafa Mir, koji je u 54. minutu pogodio za 1:0, što je ostao i konačan ishod susreta.