Primera: Elče šokirao Sevilju, Dmitrović promašio penal za remi (VIDEO)

Fudbaleri Elčea savladali su na svom terenu ekipu Sevilje sa 2:1, baš kao i Valjadolid tim Hetafea, dok je Kadiz sa 1:0 bio bolji od Eibara u 26. kolu španske Primere.

Ekipa Elčea povela je u 70. minutu kada je Fidel sjajno ubacio, a Raul Guti zatresao mrežu sa deset metara. Šest minuta kasnije Antonio Baragan je centrirao iz slobodnog udarca, da bi šesnastercu najviši u skoku bio Gvido Kariljo koji je pogodio dalji ugao za vođstvo od 2:0. Jedini gol za Sevilju postigao je Luk de Jong glavom sa pet metara poslije fantastične asistencije Markosa Akunje

Igrači Kadiza ostvarili su pobjedu od 1:0 protiv Eibara, a gol odluke postigao je Alvaro Negerdo golom sa pet metara, poslije asistencije Alfonsa Espina. Priliku za izjednačenje propustio je golman Marko Dmitrović kada je promašio penal u 57. minutu, tačnije kada mu je odbranio kolega Heremias Ledesma

Pobjedu od 2:1 ostvarili su igrači Valjadolida nad Hetafeom, a poveli su kada je poslije duge akcije lopta stigla do Oskara Plana u 14. minutu i njegovog pogotka glavom. Nakon što je golman Hetafea odbranio jedan pokušaj protivničkog igrača, lopta se odbila do Šona Vajsmana i on je povećao rezultat na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Žaime Mata u 37. minutu poslije brze akcije oslobodio se čuvara i iz šesnaesterca vratio nadu gostima, ali više od toga nisu mogli.