Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su ekipu Barselone sa 1:0 u 11. kolu španske Primere, dok je Betis sa 4:1 bio bolji od Valensije, a Majorka i Sevilja su remizirali sa 1:1.

Prvu priliku na meču imao je Memfis Depaj u šestom minutu kada je sa vrha šesnaesterca šutirao pored gola. Barselona je ta koja je po običaju više kontrolisala igru i sve je bilo tako do 28. minutu.

Oskar Treho je oduzeo loptu jednom od igrača Barselone, proigrao je Radamela Falkaa, a ovaj se u svom stilu oslobodio čuvara i lagano matirao golmana Barselone za 1:0.

Nakon toga Barselona je još više napadala, a najveću priliku za izjednačenje propustio je Depaj u 72. minutu kada je sudija svirao penal za goste. Holanđanin je preuzeo odgovornost, no Makedonac Stole Dimitrievski je odbranio penal i tako sačuvao prednost svog tima.

Pokušavali su igrači Ronalda Kumana da dođu do izjednačenja, no domaći tim se veoma dobro branio i na kraju je trijumfovao sa 1:0, što im je prva pobjeda nad timom iz Katalonije nakon 19 godina.

Betis je veoma ubjedljivo trijumfovao protiv Valensije sa 4:1, a prvi gol na meču postigao je Borha Iglesijasa sa bijele tačke u 14. minutu. Isti igrač je povećao na 2:0 u 30. minutu, da bi Garbijel Paulista devet minuta kasnije smanjio na 2:1.

Sve dileme oko pobjednika riješili su German Pecela u 61. minutu i Žuanmi sedam minuta kasnije kada su doveli Betis u vođstvo od 4:1, što je bio i konačan rezultat.

Majorka i Sevilja su remizirali 1:1, a domaćin je preko Antonija Sančeza stigao do vođstva od 1:0 u 22. minutu. Erik Lamela je izjednačio na 1:1 u 73. minutu i gosti su pokušavali da dođu do pobjede, ali im to uspjelo, iako je Majorka u 92. minutu ostala s igračem manje jer je Žaume Kosta dobio crveni karton.