Primera: Hetafe i Betis uvjerljivo slavili, nestašica golova u San Sebastijanu

Danas su na programu bili mečevi 14. kola španske Primere, a pobjede su upisali fudbaleri Hetafea i Betisa.

U prom meču dana Hetafe je nadigrao ekipu Kadiza rezultatom 4:0.

Utakmica je dobro počela za domaće, a u sedmoj minuti Matijas Olivera doveo je Hetafe u vođstvo. Ovim rezutatom otišlo se na poluvrijeme.

U drugom dijelu u 60. minuti Horhe Kuenka glavom je udvostručio prednost Hetafea. Od ovog momenta gosti su bili primorani da se otvore, što su izabranici Kike Floresa iskoristili i još dva puta zatresli mrežu Kadiza.

Prvo je u 81. minuti Enes Unal pogodio za 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Žaime Mata u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

hetafehetafe

Elče je kao domaćin dočekao Betis, a gosti su na ovom meču uvjerljivo pobijedili sa 3:0 i tako uručili otkaz treneru Elčea, Francisku Eskribi.

Interesantno je da je sve bilo već gotovo nakon pola sata igre. Goste je u vođstvo doveo Huanmi na asistenciju Alberta Morena u 12. minuti, da bi u 24. minuti sa bijele tačke mrežu zatresao Wilijan Žoze. U 27. minuti sve je bilo riješeno golom Nabila Fekira za 3:0 što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Vrijedi napomenuti da je Betis ostao bez Hektora Beljerina u 68. minuti kada je zaradio direktan crveni karton.

Na opšte iznenađenje meč između Real Sosijedada i Valensije je bio najmanje zanimljiv za sve ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu.

Utakmica je bilapraktično bez šanse, a najbolju priliku nije iskoristio u 32. minuti Šveđanin Aleksander Isak koji je propustio situaciju jedan na jedan sa golmanom Valensije Jasperom Silesenom koji mu je odbranio udarac.

Do kraja meča domaći su ostali bez igrača u 77. minuti kada je direktan crveni karton zaradio Aric Elustondo. Meč je završen bez golova 0:0.

Svi rezultati španske Primere odigrani danas:

• Hetafe – Kadiz 4:0 (7′ Olivera, 60′ Kuenka, 81, Unal, 90+4′ Mata)
  • Granada – Real Madrid 1:4 (19′ Asensio, 25′ Načo, 34′ Suarez, 56′ Vinisijus Žunior, 76′ Mendi)
  • Elče – Betis 0:3 (12′ Huanmi, 24′ Vilijan Žoze, 27′ Fekir)
  • Real Sosijedad – Valensija 0:0