Real

Fudbaleri Real Madrida savladali su Seltu sa 5:2, dok je Atletiko Madrid nakon preokreta bio bolji od Espanjola sa 2:1 u četvrtom kolu španske Primere.

Prvi meč dana igrali su Espanjol i Atletiko Madrid, a domaćin je poveo golom Raula de Tomasa koji je bio najviši u skoku u 40. minutu i pogodio je za 1:0. Komplikovao je dosta Janik Karasko u 79. minutu, ali je nekako izborio poziciju za šut i uspio je da izjednači na 1:1.

Pobjedu ekipi iz Madrida donio je Tomas Lemar u devetom minutu sudijske nadoknade kada je prošao po lijevoj strani i sa deset metara zakucao loptu ispod prečke.

Real Sosijedad je na gostovanju bio bolji od Kadiza sa 2:0, a golove oba gola postigao je Mikel Ojarzabal u 71. i 84. minutu, dok je Huan Kala dobio crveni karton u 83. minutu.

Tim Valensije je nastavio trku sa Real Madridom za prvo mjesto, a danas su trijumfovali protiv Osasune sa 4:1, a domaćin je poveo preko Žona Monkajola u osmom minutu šutem sa oko 20 metara. Maksimilijano Gomez je izjednačio na 1:1 u 26. minutu poslije asistencije Karlosa Solera.

Preokret gostima donio je Aridan Hernandez u 51. minutu autogolom nakon što je lobovao svo golmana, a samo četiri minuta kasnije Gonzalo Guedeš je majstorski sa vrha šesnaesteraca zakucao loptu u mrežu. Konačnih 4:1 postavio je Omar Alderte u 73. minutu glavom nakon kornera.

Real Madrid je ostvario pobjedu protiv Selte sa 5:2, a gosti su poveli golom Santija Mine u četvrtom minutu nakon greške igrača “Kraljevskog kluba“. Madriđani su izjednačili preko Karima Benzeme u 24. minutu kada mu je Federiko Valverde dodao na pet metara, a Francuz je zatresao mrežu domaćina za 1:1.

Selta je opet stigla do vođstva u 31. minutu Franko Servi, nakon što je prvi put pogodio stativu, sada je pripucao i dao gol za 2:1. Čim se krenulo u drugom poluvremenu Migel Gutierez je pronašao Benzemu, a ovaj je glavom prebacio golmana Selte u 46. minutu za 2:2.

Novi gol za Madriđane postigao je Vinisijus Žunior nakon kontranapada u 54. minutu za 3:2, a prvi gol u dresu Reala postigao je Eduardo Kamavinga u 72. minutu kada je pritrčao na odbijenu loptu i povećao na 4:2. Konačnih 5:2 postavio je Benzema golom sa bijele tačke u 87. minutu.