Fudbaleri Real Sosijedada savladali su u sedmom kolu španske Primere ekipu Elčea sa 1:0, dok je Rajo Valjekano sa 3:1 ostvario pobjedu protiv Kadiza.

Real Sosijedad je ostvario minimalnu pobjedu nad Elčeom, a u prvom poluvremenu gosti su imali nekoliko solidnih prilika za postizanje gola. Dario Benedeto je u 22. minutu pogodio stativu, a Lukas Perez devet minuta kasnije bio zamalo neprecizan.

Početkom drugog dijela Sosijedad je preuzeo terensku inicijativu, a prvo ime ekipe bio je Mikel Ojarzabal, koji se u šansi našao u 55. minutu, ali je jedan od protivničkih fudbalera uspio da ga izblokira.

Trenutak odluke dogodio se u 81. minutu kada je Ojarzabal iskoristio katastrofalnu pogrešku odbrane Elčea, mirno zaobišao golmana i pospremio loptu u mrežu za konačnih 1:0.

Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su ekipu Kadiza sa 3:1, a u vođstvo su stigli u devetom minutu kada je Alvaro Garsija iskoristio nesigurnost gostujućeg golmana i gurnuo loptu u mrežu.

Varazdat Harojan je u 23. minutu ispratio dodavanje glavom Jensa Jonsona i postigao gol. Domaći su tražili ofsajd poziciju, ali je sudija nakon konsultacije sa VAR-om pokazao na centar.

Do novog vođstva Rajo Valjekano je došao u 44. minuti kada se Radamel Falkao ušunjao u kazneni prostor i iskoristio dodavanje na peterac te lijepom i brzom reakcijom podsjetio na slavne dane.

Konačan rezultat postavio je Isi Palazon fenomenalnim golom iz 88. minuta kada je predriblao jednog protivničkog fudbalera, a onda naciljao i lijevom nogom postigao prelijep gol za četvrtu pobjedu svoje ekipe u sezoni.

Betis je u posljednjem meču večerašnjeg dijela programa bio bolji od Hetafea pogocima Vilijana Hozea iz 14. i 55. minuta. Betis sada ima 12 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji, dok je Hetafe posljednjeplasirani tim u prvenstvu bez ijednog jedinog boda.