Primera: Real Madrid siguran protiv Majorke, Sevilja sve završila u prvom dijelu protiv Valensije

U okviru šestog kola Primere Espanjol je savladao Alaveš, Sevilja Valensiju, Real Madrid Majorku, a Viljareal Elče.

Espanjolu je jedan pogodak bio dovoljan za trijumf protiv Alavaša, ali je on mogao biti i ubjedljiviji. Domaćim su u prvom poluvremenu poništena dva gola, zbog toga što se dva puta u nedozvoljenoj poziciji našao Raul de Tomas.

Ipak, Tomas je u drugom poluvremenu pogotkom sa bijele tačke u 54. minuti, ispostaviće se donio pobjedu katalonskom timu.

RTS3GGLL
REUTERS/Albert Gea

Sevilja je na svom terenu pobijedila Valensiju rezultatom 4:1.

Domaći su poveli već u trećoj minuti kada je mrežu Valensije zatresao Papu Gomez, a autogolom Tonija Latua u 15. minuti već je bilo 2:0 za Sevilju.

Goleada u prvom poluvremenu nastavila se u 21. minuti, kada je Rafa Mir postigao gol i tada već praktično riješio pitanje pobjednika, jer na semaforu pisalo 3:0 za Sevilju.

Nije to bio kraj golova u  prvom dijelu, a igrao se 31. minut kada je Hugo Diro postigao počasni pogodak za Valensiju. Konačnih 4:1 postavio je Alberto Moreno u četvrtoj minuti nadoknade.

papu gomez

Real Madrid na svom terenu nije imao problema protiv Majorke, pošto je nakon 90 minuta rezultat bio 4:1.

Brzo su “Kraljevi” stigli do prednosti, pošto je u trećoj minuti mrežu gostiju pogodio Karim Benzema. Čekao je Real Madrid do 24. minute drugi gol, a kraj njega stoji ime Marka Asensija.

Već u sljedećem napadu Majorka je smanjila na 2:1, a učinio je to Korejanac Kang in Li. Nije na semaforu ipak ni pisalo pola sata, a Real se vratio na dva gola razlike, a ponovo je za domaći tim pogodio Asensio.

Samo pet minuta u drugom poluvremenu trebalo je Real Madridu četvrti put zatrese mrežu, ali je tada VAR poništio gol Benzemi. Ipak, u 55. minuti je Asensio stigao do het-trika, a tada je sve bilo regularno pa su “Kraljevi” poveli 4:1.

Real je do kraja susreta pobjedu ovjerio sa još dva gola, a prvo je Benzema pogodio u 78. minuti, da bi konačnih 6:1 u 84. postavio Isko.

RTXG0HA8

Viljareal je na svom terenu takođe upisao pobjedu, a “Žuta podmornica” je bila bolja od Elčea.

I oni su na svom meču stigli do rane prednosti. U petoj minuti mrežu Elčea zatresao je Žeremi Pino, ali su se gosti brzo vratili i u 19. minuti golom Johana Mojice stigli do izjednačenja.

Prednost na stranu Viljereala vratio je Manu Trigueros u 39. minuti i sa tim rezultatom domaći su otišli na poluvrijeme.

Viljareal je nakon sat vremena igre povećao na 3:1, a tada je, sve dileme oko pobjednika riješio Arnaut Danjuma, pošto se gosti od tog pogotka nisu mogli oporaviti.