Primera: Seviljin san o tituli i dalje živi, Selta vapi za Evropom, Ueska korak bliže opstanku

Kada je u pitanju 36. kolo najvišeg ranga fudbala u Španiji, pobjede minimalnim rezultatom 1:0 ostvarili su Sevilja protiv “Slijepih miševa”, Selta iz Viga porazila je madridski Hetafe, dok je u borbi za opstanak nadigrala Atletik Bilbao.

Izuzetno zanimljive utakmice na današnjem programu španske Primere nisu prikazale mnogo golova, ali trijumfi domaćina minimalnim rezultatom dovoljne govore o borbi koja se vodi na Pirinejima, kako u težnji da se dostigne plasman u Evropu, tako i u pokušajima da se izbjegne ispadanje u drugi rang takmičenja.

Susret u Andaluziji između Sevilje i Valensije na stadionu “Ramon Sančez Pishuan” riješio je strijelac jedinog gola na utakmici, Jusuf En Nesiri.

Igrao se 66. minut kada je brazilski fudbaler sredine terena, Fernando, pravovremeno “podvalio” loptu En Nesiriju koji je iskusno izbjegao ofsajd poziciju, a zatim rutinski savladao golmana gostujućeg sastava, Jaspera Silesena

Ovom pobjedom Sevilja je zadržala matematičke šanse da dođe do trofeja nacionalnog šampionata, ali otežavajuća okolnost krije se u činjenici da se ne pita samo njih, tako da takav ishod nije najrealniji.

U narednom kolu tim Hulena Lopetegija igra protiv “Žute podmornice”, dok će Valensija priliku za bodove tražiti protiv Eibara.

Kada je u pitanju meč između Selte iz Viga i Hetafea ishod je bio identičan u korist domaćeg tima. Tačku na ovaj meč stavio je iskusni španski “vođa navale”, Nolito

On je na asistenciju Santija Mine u 24. minut meča prvo fantastično primirio centaršut saigrača, da bi prizemnim udarcem zatresao mrežu rivala za 1:0, što je ispostaviće se na kraju bio i jedini gol na meču.

U istom terminu kao Selta i Hetafe snage su odmjerili Ueska, koja se bori za opstanak u Primeri i Atletik Bilbao, koji je ovim porazom izuzetno smanjio šanse za nastup u Evropi naredne sezone.

Ključni trenutak meča desio se tokom 61. minute kada je Španac Sandro Ramirez zavarao sve aktere ovog susreta, pa umjesto centaršuta uputio direktan udarac na gol Unai Simona koji nije odreagovao kako bi trebalo, što je na kraju presudilo u korist Ueske.